• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Till Death

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Sleepover

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★