• Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Old

    ★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Grãos

  • Fui a BH

  • Pelé

    ★★½

  • Doctor Castor

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Joga o Lixo Fora

  • Rose Island

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★½

  • Umbral

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★½

  • What We Wanted

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

  • Le Temps Passe

  • I Used to Go Here

    ★★

  • Under the Riccione Sun

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

  • Paisagem é Narrativa

  • PLAGUE INC.

  • Republic

  • Rich in Love

    ★½

  • Extraction

    ★½

  • The Last Dance

  • Alone

    ★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • O que restou

  • 18 Presents

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The First Temptation of Christ

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★½