Sort by

lee has logged 109 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Entertaining Angels: The Dorothy Day Story

Entertaining Angels: The Dorothy Day Story

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
They/Them

They/Them

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lake of Betrayal: The Story of Kinzua Dam

Lake of Betrayal: The Story of Kinzua Dam

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry