Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Innocence

After Innocence

2005
×
Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Merchant of Venice

The Merchant of Venice

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
Edit this entry  
01
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Birds

The Birds

1963
×
Read the review Edit this entry  
24
The Comedy of Errors

The Comedy of Errors

1983
×
Edit this entry  
23
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nerdy Prudes Must Die

Nerdy Prudes Must Die

2023
×
Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jules

Jules

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
If All the Shitty Guys on Dating Apps Were at One Party

If All the Shitty Guys on Dating Apps Were at One Party

2020
×
Edit this entry  
24
The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

2020
×
Edit this entry  
24
Double Date

Double Date

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Repli-Kate

Repli-Kate

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
20
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Strays

Strays

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry