Sort by

Nick has logged 355 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promises! Promises!

Promises! Promises!

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Death Kiss

Death Kiss

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Children

The Children

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
Return to... Return to Nuke 'Em High AKA Vol. 2

Return to... Return to Nuke 'Em High AKA Vol. 2

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Return to Nuke 'Em High Volume 1

Return to Nuke 'Em High Volume 1

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scrotal Vengeance

Scrotal Vengeance

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★
Edit this entry  
12
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
One Million Heels B.C.

One Million Heels B.C.

1993
×
Edit this entry  
10
Scream Queen Hot Tub Party

Scream Queen Hot Tub Party

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Swinging Barmaids

The Swinging Barmaids

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Prehysteria!

Prehysteria!

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Steve: Death Collector

Steve: Death Collector

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Portrait in Red

Portrait in Red

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Body Fever

Body Fever

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Anal Paprika

Anal Paprika

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Lemon Grove Kids Meet the Monsters

Lemon Grove Kids Meet the Monsters

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harakiri

Harakiri

1919
×
★★
Edit this entry  
17
Silent Movie

Silent Movie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry