• Titane

    Titane

    ★★★

    the way she was looking at her father.. she's just like me

  • Shiva Baby

    Shiva Baby

    ★★★★½

    this should be in the horror genre

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

    i love crying from the beginning until the end of this movie :)

  • Café Society

    Café Society

    ★½

    oh wow, cheating is so romantic, thank you for this masterpiece woody allen

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★★

    i've had several panic attacks from the soundtrack

  • Wildlife

    Wildlife

    ★★★★

    no offense but i don't think that jake gyllenhaal and carey mulligan's child would look like this

  • Baby Driver

    Baby Driver

    ★★★★½

    jon hamm if you read this i'm free on thursday night and would like to hang out. please respond to this and then hang out with me on thursday night when i'm free

  • Four Christmases

    Four Christmases

    ★★½

    i don't know what i expected

  • 20th Century Women

    20th Century Women

    ★★★★

    i think it's pretty cool how the menstruation scene invented cinema

  • Katherine Ryan: In Trouble

    Katherine Ryan: In Trouble

    well this was not funny

  • He's Just Not That Into You

    He's Just Not That Into You

    ★★★

    wow men are disgusting

  • Louis C.K.: Live at The Comedy Store

    Louis C.K.: Live at The Comedy Store

    ★★★★

    i'm the "he's a piece of shit! he's not good enough for you 'cause you're amazing, so he just can't handle how amazing you are" friend