Sort by

Sandra has logged 60 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
November

November

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Chicago

Chicago

2002
×
Edit this entry  
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Edit this entry  
03
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Café Society

Café Society

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Party

The Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Tale

The Tale

2018
×
Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
11
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
05
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wine Country

Wine Country

2019
×
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry