Sandra has logged 88 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
It's Not the Time of My Life

It's Not the Time of My Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Edit this entry  
10
Pepperoni Playboy

Pepperoni Playboy

2014
×
Edit this entry  
22
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
For Some Inexplicable Reason

For Some Inexplicable Reason

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
For Some Inexplicable Reason

For Some Inexplicable Reason

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Edit this entry