Sort by
  • Dune: Part Two

  • Pathaan

    ★★★½

  • Waltair Veerayya

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • 18 Pages

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★½

  • Gurtunda Seetakalam

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • An Action Hero

    ★★★

  • HIT: The 2nd Case

    ★★★

  • Gold

    ★★½

  • Masooda

    ★★★½

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★½

  • Monica, O My Darling

    ★★★½

  • Love Today

    ★★★

  • Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

    ★★★½

  • Rorschach

    ★★★½

  • Kantara

    ★★★½

  • Uuuggghhh

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★

  • Naane Varuvean

    ★★★

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Athena

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★

  • Thiruchitrambalam

    ★★★

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Nna Thaan Case Kodu

    ★★★★

  • Mangalyam

    ★★★

  • Carter

    ★★★½

  • Sita Ramam

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Shamshera

    ★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Gargi

    ★★★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • Major

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Joyland

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Aparajito - The Undefeated

    ★★★½

  • Don

    ★★½

  • Sarkaru Vaari Paata

  • Saani Kaayidham

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jana Gana Mana

    ★★★½

  • Vaadide Inko Geetham

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Beast

    ★★

  • A Short Story

  • Fast & Feel Love

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Aavasavyuham

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Pada

    ★★★★

  • Radhe Shyam

    ★★½

  • Bheeshma Parvam

    ★★★★

  • Bheemla Nayak

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Life Is But a Dream

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • DJ Tillu

    ★★★

  • Mahaan

    ★★★