Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★½
Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Made

Made

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Swingers

Swingers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★½
Edit this entry  
31
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How to Be a Player

How to Be a Player

1997
×
Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★½
Edit this entry  
04
Recess: School's Out

Recess: School's Out

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Up, Up, and Away

Up, Up, and Away

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry