• The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

    ★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ad Astra

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • I Lost My Body

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★