Sort by

Christian has logged 42 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hand

The Hand

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Grandmother's House

Grandmother's House

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jabberwocky

Jabberwocky

1971
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rabbit

Rabbit

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Nose

The Nose

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
12 Days Of Terror

12 Days Of Terror

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daughter of Shanghai

Daughter of Shanghai

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloody Spear at Mount Fuji

Bloody Spear at Mount Fuji

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Edit this entry  
15
Kill!

Kill!

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pitfall

Pitfall

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Gun for George

A Gun for George

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry