Sort by

samm has logged 39 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scooby-Doo! Frankencreepy

Scooby-Doo! Frankencreepy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mickey's Polo Team

Mickey's Polo Team

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry