Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Missing

    ★★

  • You People

    ★★½

  • House Party

    ★★★½

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★½

  • Kaleidoscope

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ½

  • Halloween Ends

    ½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★½

  • Untold: The Rise and Fall of AND1

  • Fall

    ★½

  • Day Shift

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Firestarter

  • Escape the Field

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Windfall

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre