• Superbad

    ★★★★

  • Opeth: Blackwater Park

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Moana

    ★★★★

  • Flushed Away

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★½

  • A Dog's Will

    ½

  • The Interview

    ★★★

  • The Celebration

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★½

  • Night on Earth

    ★★★★½