Samuel07 has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
17
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Destry

Destry

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midway

Midway

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry