• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • Onward

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Slender Man

    ½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ronnie Coleman: The King

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Jigsaw

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • The Ritual

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★