• Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Wish Man

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Our Time Machine

    ★★★★½

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • Captive State

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Sweetheart

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Report

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Serenity

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Robin Hood

    ★★½

  • Creed II

    ★★★★