Sam has logged 23 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hit

The Hit

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Starman

Starman

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry