Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry