• No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • No Sudden Move

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Chaos Walking

  • Boss Level

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Outside the Wire

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Let Them All Talk

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mank

  • Skylines

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Honest Thief

  • The Paper Tigers

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • The Old Guard

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★½