• The Northman

    ★★★★

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Blackalachia

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Adele One Night Only

  • Encanto

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Lead Me Home

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • The Underground Railroad

  • Loving

  • Bad Trip

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Faya Dayi

  • Passing

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • CODA

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Education

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue