Sort by

SamPost has logged 291 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry