Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Ahsoka

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Air

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★★

  • Star Wars: Tales of the Jedi

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

  • Barbarian

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Black Bird

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

  • Obi-Wan Kenobi

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • A Farewell to Ozark

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Boys Presents: Diabolical

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★