Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
16
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
Edit this entry  
16
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Edit this entry  
16
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
16
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Edit this entry