• Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½