Sort by

Sam has logged 47 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Midnight Clear

A Midnight Clear

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Backstroke

Backstroke

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Punisher: Dirty Laundry

The Punisher: Dirty Laundry

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry