Sort by

Sam has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry