• The Lighthouse

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Romy and Michele's High School Reunion

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Melancholia

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Advent Calendar

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • To Die For

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½