Sam has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anaconda

Anaconda

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beneath

Beneath

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry