Sort by
  • Saw X

  • Barbie

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★½

  • Smile

    ★★★

  • Heathers: The Musical

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

  • Pearl

    ★★★★

  • Terrifier 2

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Orphan: First Kill

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Malignant

    ★★★★

  • Surviving 9/11

  • 9/11: One Day in America

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Burrow

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★