samhynds has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
BELLE

BELLE

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ingenuity of the Househusband

The Ingenuity of the Househusband

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Together

Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Flu

The Flu

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luck-Key

Luck-Key

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Lagos Night

One Lagos Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Spring Ride

Blue Spring Ride

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
91 Days

91 Days

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry