• There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Ingenuity of the Househusband

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • BELLE

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Together

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • One Lagos Night

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Space Sweepers

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★

  • Kemono Jihen

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★½