Sort by

Sam has logged 268 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
American Circumcision

American Circumcision

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Amour

Amour

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frozen River

Frozen River

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zama

Zama

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Room to Move

Room to Move

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Watch the Shadows Dance

Watch the Shadows Dance

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry