Jamie has logged 21 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fogbrook Thing

The Fogbrook Thing

1985
×
★★★½
Edit this entry  
28
Silent Number

Silent Number

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Friend Who Shines in the Night

My Friend Who Shines in the Night

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Don't Deserve Dogs

We Don't Deserve Dogs

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
10
2046

2046

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Acasă, My Home

Acasă, My Home

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
Edit this entry