• Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Monstrous

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • Three Months

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Student Body

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Black Friday

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

  • Candyman

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • It's Me, Billy

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Red Snow

    ★★★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical