Sort by

samwise has logged 17 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Maya and the Three

Maya and the Three

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rudo & Cursi

Rudo & Cursi

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry