Samantha has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
365 Days

365 Days

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry