Sort by

Alfonso has logged 357 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Legion

Legion

2010
×
★½
Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alucardos: Portrait of a Vampire

Alucardos: Portrait of a Vampire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dragon Ball Z: The History of Trunks

Dragon Ball Z: The History of Trunks

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Snoopy's Reunion

Snoopy's Reunion

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
#ALLMYMOVIES

#ALLMYMOVIES

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Edit this entry  
07
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RED 2

RED 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Imprint

Imprint

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Method

The Method

2005
×
★★
Edit this entry  
18
Blacula

Blacula

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry