Sort by

sam has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
War and Peace

War and Peace

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★½
Read the review Edit this entry