Sort by
  • Napoleon

    ★★★

  • Poison

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Destination NBA: A G League Odyssey

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • That Peter Crouch Film

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • May December

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Air

    ★★★

  • Cocaine Bear

  • Stephen Curry: Underrated

    ★★½

  • Babylon

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • My Father's Dragon

    ★★★

  • The Redeem Team

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Sr.

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Memory

    ★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Mike Tyson: The Knockout

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown