• Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ride Your Wave

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Banana Split

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Okko's Inn

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★★