Sam has logged 26 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
15
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry