• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Finding You

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

  • Palmer

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½