Sam has logged 63 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Zeitgeist

Zeitgeist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
DMT: The Spirit Molecule

DMT: The Spirit Molecule

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skull

The Skull

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★
Edit this entry  
16
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sasha

Sasha

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
You're Next

You're Next

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Town Like Alice

A Town Like Alice

1956
×
★★★½
Edit this entry  
15
Marley

Marley

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Mary

Dead Mary

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Edit this entry  
16
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry