• Eternals

    ★½

  • The Manor

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★

  • Aftermath

  • The Trip

    ★★

  • Vivo

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Son

    ★★★

  • In the Earth

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Call

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • Lucky

    ★★★½

  • The Pale Door

    ★½

  • Host

    ★★★★

  • Hunted

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • My Brother's Keeper

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Relic

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • Cholitas

    ★★★★

  • Coded Bias

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Muse

    ★★