Sort by

Jonah has logged 28 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Thirst

Thirst

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
½
Read the review Edit this entry