Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Napoleon

Napoleon

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ms .45

Ms .45

1981
×
Read the review Edit this entry  
05
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★
Edit this entry  
04
Headhunters

Headhunters

2011
×
Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★½
Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
King of New York

King of New York

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★½
Edit this entry  
29
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Revanche

Revanche

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
The Insider

The Insider

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nixon

Nixon

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry