Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
23
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Live to 100: Secrets of the Blue Zones

Live to 100: Secrets of the Blue Zones

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sitting in Bars with Cake

Sitting in Bars with Cake

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hollywood Complex

The Hollywood Complex

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paint

Paint

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Girl Missing

Black Girl Missing

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry