Sort by

Ade has logged 30 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Children of Divorce

Children of Divorce

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It

It

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Opera

Opera

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry